Kręć kilometry – połącz pasję, dobrą zabawę i wygrywaj nagrody

Kochasz sport? Uwielbiasz jazdę na rowerze? Daj ponieść się pasji i wygraj dla siebie oraz swego miasta cenne nagrody. Ruszyła VI Kampania społeczna “Kręć kilometry po technologię”, w której uczestniczy już 800 miast i wiele lokalnych grup rowerowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś Ty również znalazł się w tym gronie. Warto ponieważ nagrodą są wyjątkowe wydarzenia technologiczne oferowane przez Allegro Tech Days.

Każdy może kręcić kilometry

Bez względu na to czy mieszkasz w wielkiej, miejskiej aglomeracji, czy też przeciwnie w niewielkiej wiosce, możesz wziąć udział w Kampanii i „wykręcić” największą ilość kilometrów. Pierwsze dwa miesiące to ponad 15 milionów kilometrów, jednak to dopiero początek. Miasto, które zwycięży ma szasnę na organizowanie wyjątkowo ciekawego wydarzenia technologicznego na swoim terenie.

Poprawmy warunki ruchu drogowego

Niestety na terenie Polski wciąż warunki drogowe, zwłaszcza te, z którymi na co dzień muszą zmagać się rowerzyści, pozostawiają wiele do życzenia. Fundacja Allegro All For Planet stawia sobie jeden cel, a mianowicie poprawę warunków ruchu rowerowego w Polsce. Każde miasto może wygrać, bez względu na swoją wielkość i liczbę mieszkańców. Liczy się zaangażowanie i pasja jazdy na rowerze. Wiele miast stworzyło grupy, które organizują liczne przejazdy, w czasie weekendów, czy też nawet w nocy. Postępy można łatwo śledzić za pośrednictwem strony www.kreckilometry.pl, na której znajduje się aktualizowany na bieżąco ranking. Tym samym nawet malutka wioska ma szansę na wygraną, wystarczy się postarać. Warto, ponieważ nagroda jaką można zdobyć jest niezwykle interesująca.

kręć kilometry

Dlaczego wziąć udział w kampanii?

Dlaczego warto wziąć udział w kampanii społecznej “Kręć kilometry po technologię”? Odpowiedz jest prosta – to nie tylko rywalizacja, emocje, ale świetna zabawa a także poznawanie nowych ludzi. Każdy może kręcić nowe kilometry z uśmiechem na twarzy. Z każdym przejechanym metrem jesteśmy bowiem bliżej zdobycia nagrody. VI kampania działa pod patronatem  Związku Miast Polskich, które aktywnie wspierają w wyścigu swoje miasta.

Gra warta świeczki

Fundacja Allegro All Planet ufundowała dla miasta z największą ilością przejechanych kilometrów, godne uwagi nagrody. Fundacja zaprasza na wyjątkowe wydarzenie technologiczne w Poznaniu,

* pokazy

* warsztaty programowania maszyn

Dla zwycięskich miast zostaną zorganizowane również 24-godzinne hackathony. W czasie ich trwania dla samorządów oraz lokalnych społeczności powstanie portal, który będzie służył wszystkim społecznościom rowerowym w Polsce.  Dzięki temu poprawi się sytuacja rowerzystów, zostaną rozwiązane problemy i wskazane adekwatne rozwiązania. W czasie hackathonów mogą wykazać się również umiejętnościami młodzi ludzie i zdobyć cenne nagrody.

Pasja rowerowa to nie tylko aktywność fizyczna. Jazda rowerem połączona z kampanią “Kręć kilometry po technologię”, to szansa na świetną zabawę, zdobywanie nowych rekordów i cenne nagrody. Obecnie w całej Polsce jest już 1100 stojaków, które bardzo pomagają użytkownikom „dwóch kółek”, zaś nowy serwis na pewno ułatwi samorządom planowanie polityki rowerowej w swoich miastach.

1 comment

  1. Świetna akcja – jeżdżę z Kręć Kilometry już 3 rok i z roku na rok jest co raz ciekawiej. Wykręciłam już 450 km. :) :): )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>