Garnitur szyty na miarę – co warto wiedzieć?

Ciuchy noszone na co dzień wykonane są z rozciągliwych materiałów, wygodne, często również luźne. Nie przejmujemy się zagięciami i przesadną elegancją ubioru. Zdarzają się czasem okazje, które wymagają od mężczyzny tej dbałości – może to być na przykład ślub, jego własny lub kogoś bliskiego. Potrzeba garnituru, i to takiego, który będzie dobrze leżał!

Taniej czy drożej

Zastanawiając się nad zakupem gotowego stroju bądź uszytego na miarę stroju na pewno zadajemy sobie to pytanie. Odpowiedź jest niesatysfakcjonująca – trudno powiedzieć. Na pewno stosunek jakości do ceny jest adekwatny, a koszt uszycia takiego garnituru waha się znacznie, w zależności od ceny usług wybranego krawca i rodzaju wybranego przez nas materiału. Może to być 3 tysiące złotych, a nawet 10 tysięcy – na przeszkodzie stoją wyobraźnia i… budżet.

Mierzenie i przymierzanie

Nie jest to zapewne nic przyjemnego dla faceta, gdy musi podawać swoje dokładne wymiary i zajmować się dobieraniem kroju marynarki. A od tego zaczyna się każdy proces powstawania garnituru u krawca. Po zweryfikowaniu tych danych przez szyjącego, zajmuje się on przygotowywaniem „szkieletu” marynarki, które po późniejszym przymierzeniu ulegają stosownym modyfikacjom. W czasie, gdy marynarka nabiera kształtu, powstają również spodnie. Warto sumiennie przychodzić na przymiarki i kontrolować długość nogawek i rękawów – garnitur szyty na miarę to przydatna inwestycja, a sam strój będzie nam służył przez lata. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i mieć na uwadze, że na gotowy garnitur oczekiwać będziemy od 8 do 12 tygodni.

Poza krojem – jakość

Jak zostało wspomniane wcześniej, dokonujemy wyboru i zakupu na lata – najlepiej, jeżeli zadbamy o jego trwałość i najwyższą jakość. Wiadomo, że często decydujemy się na słabsze jakościowo ubrania ze względów ekonomicznych. Na szczęście tylko kobiety muszą (a przynajmniej tak im się wydaje) na każde większe wyjście przygotowywać całą stylizację od nowa. Męski garnitur oprócz tego, że powinien leżeć jak druga skóra, by wiernie towarzyszyć na wszystkich ślubach, komuniach i chrzcinach, musi również być przyjemny w dotyku. Mimo wielu prań nie może tracić na świeżości. Tak oto przechodzimy do tematu tkaniny, z jakiej ten męski, ikoniczny strój wykonamy. Może to być bawełna, wełna, tweed, a nawet kaszmir. Rozplanujmy rozważnie budżet i poszukajmy najlepszego rozwiązania. Oprócz komfortu odpowiedni materiał nadaje garniturowi indywidualne cechy i może decydować o jego przeznaczeniu (ślubny czy po prostu „wyjściowy”). Dlatego należy też sprawdzić, z jakich źródeł korzysta wybrany przez nas krawiec docierając do materiałów, z których szyje i czy przesadnie na nich nie oszczędza. Pewnym wyborem będą tkaniny włoskie najwyższej jakości (znajdziesz je na: 
https://sklepblawatny24.pl
). Już teraz można łatwo sprawdzić cenę wybranej przez nas tkaniny, znając jej wstępne wymagane wymiary.

Mimo większego zachodu, zamówienie garnituru na miarę to świetna decyzja. Nigdzie nie kupimy podobnie idealnego jak ten, który zostanie dla nas przygotowany indywidualnie!

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>