Dlaczego Kołobrzeg? Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu i Ustroniu Morskim.

Stojąc przed wyborem miejsca na urlop, nie sposób zapominać, że nasza pogoda nad Bałtykiem bywa kapryśna. A kapryśna pogoda, to kapryśnie dzieci i pobyt wieje nudą. Wystarczy jednak zaplanować sensowne “wyjście awaryjne” i może okazać się, że wyjazd, mimo niepogody, jest całkiem udany.

Kołobrzeg i Ustronie Morskie to miejscowości nadmorskiego, odwiedzane co roku przez olbrzymie rzesze turystów. A to powoduje, że oferta turystyczna jest niezwykle bogata i urozmaicona, a w deszczowe czy chłodne dni naprawdę jest co robić.

Zaczynamy od Ustronia Morskiego.

 

W Ustroniu Morskim można skorzystać z atrakcji oferowanych przez Aquapark, zlokalizowanym przy kompleksie Centrum Sportowo Rekreacyjnym Helios. Znajdziecie tu Państwo, oprócz wody i atrakcji z wodą związanych, tory do kręgli, boisko do piłki plażowej oraz korty tenisowe. Oprócz tego można odwiedzić Skansen Chleba, gdzie dzieci mogą poznać tajniki związane z wypiekiem chleba, posmakować różnych wypieków i samodzielnie go zrobić. Okazuje się, że wizyta w Skansenie ma ogromne wartości edukacyjne, a nauka przez zabawę i doświadczenie jest najlepsza.

 

Jeśli pogoda dalej nie dopisuje, wsiadamy na rowery lub do samochodu i jedziemy w stronę Kołobrzegu.

 

Po drodze znajduje się las, a w nim rosły jedne z najstarszych w Polsce dębów. Kilka lat temu wichura powaliła dąb Bolesław, liczący około 800 lat. Pień olbrzyma nadal leży, tak jak upadł, stanowiąc nie lada atrakcję, niedaleko zaś rośnie młodszy Warcisław, który nadal ma się dobrze.

 

Wyprawa do lasu, zaliczona, pogoda nadal pod psem…. No to kierunek Kołobrzeg! A w Kołobrzegu?

 

W Kołobrzegu każdy znajdzie coś dla siebie. Może Zieleniewo? A w nim miasteczko z Dzikiego Zachodu?  W miasteczku jest i wioska indiańska, i miasteczko westernowe, są rozrywki utrzymane w odpowiednim stylu, do tego można odwiedzić mini – zoo, pojeździć konno lub na wielbłądzie. Miasteczko nastawione jest na przyjmowanie najmłodszych gości, więc zabawy mogą mieć tu nasi milusińscy co niemiara.

 

Chociaż z Kołobrzegu na Kaszuby daleka droga, to warto zabrać dzieci do “Maszoperii”, muzeum 6D, gdzie w trówymiarze można zobaczyć multimedialną ekspozycję na temat życia dawnych rybaków. To na pewno będzie niezapomniane przeżycie, zwłaszcza, że życie rybaka nigdy nie było łatwe, polegało na walce z żywiołem, własnymi słabościami, czasem z chłodem i głodem.

 

Kolejną atrakcją, dla chłopców małych i dużych jest Centrum Atrakcji Wojskowych. Możesz przejechać się czołgiem, skorzystać z atrakcji strzelnicy wojskowej, posmakować wojskowej grochówki. Na kiermaszu każdy znajdzie dla siebie jakiś pamiątkowy drobiazg. Jako, że Kołobrzeg ma bogate tradycje wojskowe, to mieści się w nim również Muzeum Oręża Polskiego.  A w nim kolekcja broni, mundurów, historia wojskowości od średniowiecza po czasy współczesne. Broń można również obejrzeć w Skansenie Morskim, gdzie można obejrzeć wycofane ze służby okręty Marynarki Wojennej, wyciągnięte na brzeg  i udostępnione zwiedzającym. Atrakcja dla dzieci ogromna, a i dorośli mogą się nieźle tutaj bawić.

b

Dla tych, którzy nie czują lęku przed różnymi żyjątkami, nie lada atrakcją będzie Miasto Myszy, gdzie na zasadzie ekspozycji “mysiej nory” zobaczyć można ogromną ilość myszek różnych gatunków. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby one wszystkie wyrwały się na wolność. Można również skierować się do Oceanarium w Kołobrzegu, w którym podziwiać możemy ryby, których nie zobaczymy raczej  w środowisku naturalnym.

Latarnia Morska w Kołobrzegu, gdzie znajduje się niewielkie muzeum, ale też sama w sobie jest atrakcją, przyciągającą rodziny z dziećmi. Z Latarni tylko krok na molo w Kołobrzegu, pięknie odnowione, punkt obowiązkowy programu zwiedzenia Kołobrzegu. W pobliżu głównego deptaka z kolei ustawione są plastikowe figury ryb bałtyckich, przyciągające uwagę najmłodszych dzieci. W Porcie cumują statki pirackie, kutry i statki wycieczkowe, gdzie można wykupić rejs po Bałtyku, a to przeżycie zapadające w pamięć. Przy Reducie Solnej dzieci mogą brać udział w Pirackiej Przygodzie, gdzie przez dwie godziny dzieci uczestniczą w zabawach i konkursach oparty o stare żeglarskie zasady, między innymi: przeciąganie liny, walka na bomie, cumowanie okrętu i wiele innych.

Nie ma opcji, nad Bałtykiem, w Kołobrzegu i Ustroniu Morskim nie można się nudzić! Choćby dlatego warto rozważyć opcję przyjazdu tutaj na urlop.

Autor artykułu:
Artykuł przygotował ośrodek wypoczynkowy Lazurowy Brzeg z letniskowymi drewnianymi domkami w Mielenku koło Mielna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>