Srebro koloidalne – bardzo cenny pierwiastek śladowy

Srebro od tysiącleci jest znane z swoich właściwości antybakteryjnych. W Starożytności jedzono ze srebrnych mis bądź wrzucano srebrne monety do wody, gdyż w takich działaniach upatrywano skutecznej ochrony przed infekcjami. Dziś nie musimy się uciekać do takich środków – mamy srebro koloidalne. Jednak wraz z doskonałą dostępnością srebra, zmienia się nasza wiedza na jego temat. Dziś już wiadomo, że suplementacja doustna srebra nie ma żadnego uzasadnienia, gdyż nie grozi nam niedobór tego pierwiastka śladowego. Inaczej jednak rzecz ma się ze stosowaniem srebra na skórę.

Rola srebra w organizmie

Srebro jak wiele innych metali jest niezbędny do funkcjonowania wielu enzymów, regulując liczne procesy komórkowe. Odpowiada m. in. za reakcje odpornościowe organizmu, skutecznie zwalczając bakterie, wirusy i grzyby. Dlaczego zatem suplementacja doustna srebra nie jest potrzebna? Gdyż zapotrzebowanie organizmu na ten pierwiastek jest naprawdę niewielkie i w całości pokrywane jest przez podaż srebra z wodą, powietrzem i żywnością. Spożywanie srebra koloidalnego nie powinno zatem szkodzić, ale trudno też spodziewać się zauważalnej poprawy stanu zdrowia. Natomiast zewnętrzne stosowanie srebra działa cuda.

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia zbawiennego wpływu srebra na skórę, warto zatrzymać się na chwilę przy pojęciu: „srebro koloidalne”. Zwykłe srebro jonowe jest aktywne chemicznie i ma tendencję do kumulacji w tkankach, co może prowadzić do zatrucia organizmu. W przeciwieństwie do srebra jonowego, srebro koloidalne to jedno z najbardziej spektakularnych osiągnięć nanotechnologii. Dzięki rozproszeniu mikroskopijnych cząstek srebra, rzędu kilku nanometrów, otrzymywany jest roztwór o ogromnej powierzchni czynnej i ogromnym bezpieczeństwie stosowania.

Zastosowanie srebra koloidalnego

Srebro koloidalne to uznany lek na wiele skórnych dolegliwości. Stosowane może być zarówno w warunkach domowych, jako środek wspomagający terapię wielu dermatoz, ale także w szpitalach jako niezwykle skuteczny środek antybakteryjny. Każdy z nas może używać srebra koloidalnego w celu wyleczenia wielu uciążliwych dolegliwości skórnych, z których najważniejsze to:

- trądzik

- stany zapalne i ropne

- grzybica paznokci i skóry

- łupież

- alergie skórne

- łuszczyca

- egzema

- atopowe zapalenie skóry

- infekcje wirusowe i bakteryjne

- ukąszenia owadów z towarzyszącym obrzękiem, zaczerwienieniem i świądem

- poparzenia

Srebro koloidalne można zakupić np. w sklepie internetowym: 
https://sklep.hadwao.net
.

srebro-koloidalne-50-ppm

 

 

Srebro koloidalne to ponadto doskonały środek do odkażania i odświeżania butów, odzieży (w tym sportowej), pościeli i materacy oraz innych, dowolnych powierzchni. Umożliwia zachowanie czystości i świeżości oraz dba o odpowiednie środowisko życia dla alergików.

W warunkach szpitalnych srebro koloidalne stosowane jest w podobnym celu – do odkażania powierzchni i odzieży medycznej, ale także do leczenia rozległych infekcji skórnych czy poparzeń. Sterylne opatrunki ze srebrem koloidalnym są niekiedy jedynym ratunkiem dla chorych z trudno gojącymi się ranami.

Artykuł powstał we współpracy z HadwaoNet - 
https://hadwao.net 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>