Rośliny, które oczyszczą powietrze w Twoim mieszkaniu

Smog, zanieczyszczenie, elektrosmog sprawiają, że każdego dnia żyjemy w skażonym środowisku, pełnym toksycznych substancji. okazuje się, że powietrze w mieszkaniu, domu, pracy czy też szkole jest skażone w wyższym stopniu aniżeli na zewnątrz. Przyczyną są chemiczne, toksyczne substancje, które wydzielają meble, farby, czy też urządzenia elektroniczne. Czy mamy szansę to zmienić?

90% życia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach

W zamkniętych pomieszczeniach spędzamy niemal 90 % całego swego życia. W ten sposób jesteśmy odgrodzeni od środowiska naturalnego, nie czerpiemy energii z przyrody. Tym samym podatni stajemy się na choroby, chroniczne schorzenia, a nawet trwałą utratę zdrowia.

Taki tryb życia skutkuje:

  • Bólami zatok
  • Problemami z oddychanie
  • Alergiami
  • Migrenami
  • Chronicznym zmęczeniem

Warto podkreślić, że to właśnie katastrofalna jakość powietrza w naszych mieszkaniach, sprawia, że odczuwamy negatywne dolegliwości, związane z naszym zdrowiem. Jak poradzić sobie z problemem, oczyścić powietrze i poprawić jego jakość w domu? Wystarczy otoczyć się roślinami. Pochłoną one szkodliwe substancje i wytworzą niezbędny do zdrowia i życia, czysty tlen.

Rośliny, które oczyszczą powietrze w budynku

  • Nefrolepis wyniosły

 

Nefrolepis wyniosły jest bardzo łatwy w codziennej uprawie a jednocześnie można go określić jako jedną z najpopularniejszych paproci. Osiąga wysokość 40 – 60 centymetrów i cechuje się pierzastymi liśćmi. Warto umieścić go w zacienionym miejscu w dużej i stabilnej donicy z technorattanu, którą zakupić możemy między innymi na www.przydomu.pl.

Podłoże umieszczone w donicy powinno być przepuszczalne, a w czasie sadzenia warto dodać keramzyt jako warstwę drenażową. Aby nefrolepis wyniosły pięknie się prezentował i prawidłowo wzrastał najważniejsze jest jego regularne podlewanie. Jeśli korzenie ulegną przesuszeniu wówczas szybko opadną z niego liście. Jest najlepszym oczyszczaczem naszego domowego powietrza.

  • Daktylowiec kanaryjski

 

Daktylowiec kanaryjski nazywany jest niekiedy również królewską palmą. Tworzy „pióropusz” pierzastych liści. Może rosnąć niemalże w każdym miejscu, ponieważ jest bardzo łatwy w uprawie. Do doniczki należy ułożyć ziemię z gliną i piaskiem. Znakomicie prezentuje się w wiklinowych doniczkach.

  • Zielistka Sternberga

Zielistka to inaczej trawka. Uchodzi za roślinę, która w bardzo dużym stopniu „filtruje” powietrze w mieszkaniu. Osiąga wielkość do 45 cm, jej liści są wąskie i długie, zaś kwiaty drobne i małe. Wymaga znacznej ilości światła, jednak nie ma specjalistycznych wymagań. Aby wyglądała bardziej okazale warto umieścić ją w ciekawej pod względem kolorystycznym doniczce, bądź też w doniczce kaskadzie.

Aby nasze rośliny rosły, pięknie wyglądały, a przede wszystkim, aby oczyszczały powietrze w naszym mieszkaniu musimy o nie zadbać. Pomogą nam w tym dozowniki do podlewania, dzięki którym rośliny wciąż będą miały optymalny poziom wilgoci.

 

Za cenne informacje dziękujemy:

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>