Wanna wolnostojąca – komfort użytkowania i ozdoba łazienki

Wanny wolnostojące popularne były w latach 70 -tych i 80 – tych.  Obecnie coraz częściej powracają do łask i stają się zarówno komfortowym, jak i ozdobnym elementem naszych łazienek. Co więcej, wanna wolnostojąca jest również bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ świetnie sprawdzi się zarówno w dużej łazience, jak i tej o małych parametrach.

Wanna wolnostojąca i jej niesamowite zalety

Wannę wolnostojącą bardzo łatwo umieścić w łazience, bez względu na jej parametry. Ustawić możemy ją zarówno w rogu, przy ścianie, czy nawet na środku.  To bez wątpienia jej największa zaleta, albowiem nie musimy martwić się, w jaki sposób rozmieścić pozostałe urządzenia w pomieszczeniu.

Wanny tego typu powracają do łask, również z innego powodu, ponieważ świetnie wyglądają w łazienkach zaaranżowanych w różnych stylach. Pasują zarówno w łazienkach nowoczesnych, ale również i tradycyjnych. Są idealną dekoracją wnętrza, ponieważ dodają mu elegancji i szyku.

Owalna a może prostokątna?

Wannę wolnostojącą możemy wybrać w kształcie, który najbardziej się nam podoba, a jednocześnie  pasuje do całego naszego wnętrza. Skusić się możemy na wannę w kształcie koła, owalu, prostokąta, czy też zdecydować na asymetryczny, nietypowy kształt.

W sprzedaży odnajdziemy nie tylko wanny zwykłe, ale również nowoczesne, które wyposażone są w bicze wodne, czy też hydromasaż. Istotne jest także to, że cechują się regulowaną wysokością nóżek, zaś wiele z nich ma specjalny podnóżek, podgłówki, oraz półki. To znakomite ułatwienie dla osób starszych, jak i dzieci. Plusem jest także fakt, że do wanny można wejść z każdej strony.

Materiał na miarę wanny

Ogromne znaczenie ma materiał, z jakiego wykonana jest wanna. Współcześnie najczęściej wybieramy wanny z akrylu. Oczywiście bardzo ładnie prezentują się również wanny metalowe, metalowe, blaszane, oraz stalowe. Nieco mniej chętnie wybieramy wanny żeliwne. Są one stosunkowo ciężkie oraz drogie. Skusić można się również na wannę wykonaną z drewna, a nawet ze szkła.

Czy wanna wolnostojąca to jedynie zalety?

Pomimo, że wanna wolnostojąca znakomicie sprawdza się w każdej łazience, musimy wziąć pod uwagę, że ten rodzaj armatury do najtańszych nie należy. Warto zdać sobie także sprawę, że wymaga specjalistycznego montażu ponieważ wymaga on zainstalowania baterii z przyłączami w podłodze. Pomimo tych niewielkich minusów, na pewno warto w nią zainwestować. Będzie nam służyć przez wiele długich lat, a dodatkowo doda naszemu wnętrzu niesamowitego wyglądu.

 Za cenne wskazówki dziękujemy : https://tanialazienka.com/  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>