Niezwykłe urządzenie, który pozwoli Ci kontrolować sen

Urządzenie nazwane „Lucic Dreamer” działa na podstawie częstotliwości ruchów gałki ocznej (REM). W ten sposób jest w stanie rozpoznać śnienie. Emituje słabe sygnały elektryczne w celu poinformowania o tym, że się śni i w ten sposób pozwala kontrolować sen.

Na podstawie badań szacuje się, że około 20 procent populacji doświadcza świadomego śnienia przynajmniej raz w miesiącu. Lucid Dreamer wywołuje stan, w którym osoba zdaje sobie sprawę, że śni. Chociaż świadome śnienie zwykle jest wywoływane zupełnie przypadkowo, ostatnie badania wykazały, że mózg przechodzi wtedy w szczególny rodzaj aktywności gamma.

Skuteczność przezczaszkowej stymulacji prądem przemiennym (TAC) w celu zwiększenia prawdopodobieństwa świadomego śnienia została szczegółowo udokumentowana. TAC elektrycznie stymuluje mózg i zwiększa efektywność gamma podczas snu REM, w wyniku czego prawdopodobieństwo wystąpienia świadomości zwiększa się do 77%.

Lucid Dreamer to urządzenie holenderskiej firmy Neuromodulation Technologies B.V. Póki co zespół przetestował je na pięciu osobach. Trzy z nich miało świadomy sen już pierwszej nocy, jeden uczestnik badania w drugą noc, a ostatni w ciągu trzeciej. Firma szuka obecnie wsparcia w ramach crowdfundingu na Kickstarterze, twórcy pragną tworzyć nowe sposoby na wywoływanie świadomych snów. Póki co Lucid Dreamer ma być najskuteczniejszy.

Wpis zaczerpnięty z: http://innemedium.pl/wiadomosc/powstalo-urzadzenie-ktore-pozwala-uzyskac-kontrole-podczas-snu

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>