Warszawskie bary pełne psiego mięsa!

W trakcie kontroli funkcjonariuszy zaniepokoił widok mięsa przygotowanego do sprzedaży, ale przechowywanego w bardzo złych warunkach sanitarnych [WIDEO]

Tonę mięsa niewiadomego pochodzenia zabezpieczyła Straż Graniczna w Wólce Kosowskiej. Rzeczniczka Straży Dagmara Bielec-Janas poinformowała, że część mięsa mogła pochodzić od psów, a samo mięso miało trafić m.in. do barów orientalnych w stolicy.

Podczas kontroli, która dotyczyła legalności pobytu w Polsce cudzoziemców zatrudnionych m.in. w sklepach znajdujących w Wólce Kosowskiej, wylegitymowano 31 obcokrajowców różnych narodowości. Zatrzymano też dwóch obywateli Wietnamu, którzy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających do pobytu na terenie naszego kraju. W trakcie kontroli funkcjonariuszy zaniepokoił widok mięsa niewiadomego pochodzenia, przygotowanego do regularnej sprzedaży.
Mięso było przechowywane w bardzo złych warunkach sanitarnych. Właścicielami czterech sklepów i towaru byli obywatele Wietnamu. Mięso zostało zabezpieczone w celu dokonania badań genetycznych. Na ich podstawie zostanie potwierdzony gatunek zwierząt - Istnieje duże prawdopodobieństwo, że część tego mięsa, to mięso psów - powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej.

Dwa z czterech sklepów zostały już zamknięte. Do sądu trafią też wnioski o ukaranie ich właścicieli, m.in. za nieprzestrzeganie warunków sanitarnych, przez wprowadzanie do sprzedaży zwierzęcych produktów spożywczych bez wymaganych zezwoleń oraz ich sprzedaż w niedozwolonym miejscu. Z ustaleń Straży Granicznej wynika, że towar z ich sklepów trafiał do restauracji i barów orientalnych na terenie Warszawy i okolic.

Jeśli potwierdzi się, że zabezpieczono mięso psów, właścicielom grozi nawet kara więzienia.

 

wpis zaczerpnięty z: http://wawalove.pl/Mieso-z-psow-w-warszawskich-barach-a16680

3 comments

    • @Weles: świnia czy Weles – co za różnica? Zbliżony poziom IQ, a może nawet na korzyść świni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>